Итоги публичных мероприятий (слушаний) отдела государственного контроля качества образования от 29 июня 2021 года.

30 июня 2021 г., среда

29 июня 2021 года в департаменте надзора и контроля в сфере образования Министерства образования и науки Республики Татарстан состоялось совещание по итогам плановых выездных проверок общеобразовательных организаций Ново-Савиновского района г.Казани. В совещании приняли участие заместитель руководителя Департамента Светлана Николаевна Захарова, начальник отдела образования Управления образования ИКМО г.Казани по Авиастроительному и Ново-Савиновскому районам Галина Геннадьевна Латышева.
Сотрудники отдела государственного контроля качества образования обозначили проблемные вопросы, выявленные в ходе проведения проверки по вопросу государственного контроля качества образования. На совещании были даны рекомендации по составлению учебных планов профильных классов среднего общего образования, индивидуальных учебных планов, адаптированных образовательных программ, а также по повышению эффективности внутренней системы оценки качества образования.

____________________________________________________

2021 елның 29 июнендә узган белем бирү сыйфатына дәүләт контроле бүлегенең халык алдында тыңлаулар йомгаклары

2021 елның 29 июнендә Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының мәгариф өлкәсендә күзәтчелек һәм контроль департаментында Казан шәһәренең Яңа Савин районы гомуми белем бирү оешмаларының планлы күчмә тикшерүләре нәтиҗәләре буенча киңәшмә узды. Киңәшмәдә Департамент җитәкчесе урынбасары Светлана Николаевна Захарова, Казан шәһәре мәгариф идарәсенең Авиатөзелеш һәм Яңа Савин районнары буенча мәгариф бүлеге башлыгы Галина Геннадьевна Латышева катнашты.

Белем бирүнең сыйфатына дәүләт контроле бүлеге хезмәткәрләре тикшерү барышында белем бирүнең сыйфатына дәүләт контроле мәсьәләсе буенча ачыкланган проблемалы сорауларны билгеләде. Киңәшмәдә гомуми белемнең профильле класслары өчен индивидуаль уку планнарын, җайлаштырылган белем бирү программаларының уку-укыту планнарын төзү, шулай ук белем бирү сыйфатын бәяләүнең эчке системасының нәтиҗәлелеген арттыру буенча тәкъдимнәр бирелде.