Закрытие спартакиады «Кадет Приволжья – 2022».

17 октября 2022 г., понедельник

15 октября 2022 года в Нижнекамске (Республика Татарстан) на базе Татарстанского кадетского корпуса ПФО имени Героя Советского Союза Гани Сафиуллина завершилась VI Спартакиада окружных кадетских корпусов «Кадет Приволжья – 2022».

С успешным выступлением на Спартакиаде участников поздравил заместитель министра - руководитель Департамента надзора и контроля в сфере образования Рамис Гаптраисович Музипов.

«Идел буе кадеты - 2022» спартакиадасының ябылуы.

2022 елның 15 октябрендә Түбән Камада (Татарстан Республикасы) Советлар Союзы Герое Гани Сафиуллин исемендәге Татарстан кадет корпусы базасында Идел буе федераль округының кадет корпусларының «Идел буе кадеты - 2022» VI Спартакиадасы тәмамланды. Министр урынбасары - мәгариф өлкәсендә күзәтчелек һәм контроль департаменты җитәкчесе Рәмис Гаптраис улы Мөҗипов уңышлы чыгышлары белән Спартакиадада катнашучыларны котлады.