Городское родительское собрание по ГИА.

26 января 2023 г., четверг

25 января 2023 на базе МАОУ «Многопрофильный лицей №11» состоялось городское родительское собрание по теме Особенности государственной итоговой аттестации.
Заместитель министра - руководитель Департамента надзора и контроля в сфере образования Музипов Рамис Гаптраисович рассказал о изменениях в законодательстве и о типичных нарушениях при проведении ГИА.
Также приглашёнными спикерами стали главный специалист Управления образования, муниципальный координатор ГИА Залялетдинова Гульнара Фирдавсовна, председатель предметной комиссии по русскому языку Курбанова Лилия Ильдаровна, психолог Запарин Дмитрий Львович.
Обратная связь важна на таких мероприятиях, поэтому слушатели получили ответы на интересующие вопросы.

ДЙА буенча шәһәр ата-аналар җыелышы.
2023 елның 25 гыйнварында Казан шәһәренең Совет районының "11 нче лицей" муниципаль автомияле гомуми белем учреждениесе базасында дәүләт йомгаклау аттестациясенең үзенчәлекләре буенча шәһәр ата-аналар җыелышы узды.
Министр урынбасары - мәгариф өлкәсендә күзәтчелек һәм контроль департаменты җитәкчесе Мөҗипов Рәмис Гаптрәис улы законнардагы үзгәрешләр һәм ДЙА үткәргәндә типик хокук бозулар турында сөйләде.
Җыелышта шулай ук чакырылган спикерлар  мәгариф идарәсенең баш белгече, ДЙА муниципаль координаторы Җәләлетдинова Гөлнара Фирдәвес кызы, рус теле буенча предмет комиссиясе рәисе Корбанова Лилия Илдар кызы, психолог Запарин Дмитрий Львович булдылар.
Мондый чараларда кире элемтә мөһим, шуңа күрә тыңлаучылар үзләрен кызыксындырган сорауларга җаваплар алды.